JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
Főoldal arrow Publikációk arrow Gasztronómia arrow Minimálkonyha: Zöldséges rakott-tészta
Minimálkonyha: Zöldséges rakott-tészta PDF Nyomtatás E-mail
Felhasználói értékelés: / 4
LegrosszabbLegjobb 
Írta: sághi zsuzsi   
2008. December 30.

zöldségharcosÚgy néz ki a konyhád az ételkészítés után, hogy inkább a nukleáris égetőbe tolnád a használt lábasokat és más eszközöket? Csak védőruhában állsz neki sütni-főzni? Hegesztőszemüveg kell a habaráshoz és feszítő-vágóval toldod meg a fakanalat a gáz és a gőz fölött? Fantasztikus receptekért és praktikus tanácsokért érdemes a profi szakácskönyveket olvasgatni, könnyed konyhai terepgyakorlatokat és pózokat tévéshow-ból érdemes koppintani. A hivatásos és hobbiszakácsok blogjai professzionális szinten nyújtanak egyéni és közösségi segítséget a finom ételek elkészítéséhez.

Egy tál rakott bármi szép példája annak, hogy egy relatíve egyszerű étellel hogyan lehet nagyot villantani, főleg ha köztudottan sárga-fekete szalaggal zárják le a konyhát, miután kimentél onnan. 

 

Hozzávalók, amik pl. egy nagyobb jénaiban kényelmesen elférnek egymáson:


Legalább 50 dkg vegyeszöldség (répa, brokkoli, kukorica, bab, borsó és akár kelbimbó vagy felkockázott padlizsán is).
Egy zacskó tészta (spagetti, szarvacska) vagy ugyanennyi házi tészta.
Egy tányér reszelt sajt.
Két-három deci paradicsomlé.


Azért nem adok meg pontos grammokat és miliket, hogy szabadon válasszuk meg a mennyiséget és a minőséget. Ez függ a sütőforma kapacitásától és attól is, hogy hány főre (vagy manapság hány napra) készítjük az ételt.

 


A küzdelem menete:


Megfőzünk egy zacskó tésztát - a sót ki ne felejtsük a vízből!
Ezzel párhuzamosan puhára főzzük a zöldségeket. Vajon melyik lesz kész előbb?
Amíg versenyt főnek, addig bőven van időnk egy tányért megtölteni reszelt sajjtal, valamint a két-három deci paradicsomszószt kimérni.

Ez után gyerekeknek oly kedves feladat következik - vajjal a sütőforma (tepsi, jénai tál) kikenése.

A tésztát és a zöldségeket leszűrjük, hogy aztán a jénaiba szépen egymásra pakoljuk őket rétegelve.

A tésztával érdemes kezdeni, majd a zöldségek következnek, ismét tészta, megint zöldség, kedvünk szerint. Akár a  rétegek közé is tehetünk reszelt sajtot és paradicsomot, de utóbbiakat semmiképpen sem szabad elfelejtünk a halom tetejéről.

Fedő nélkül ezt betoljuk a sütőbe és addig sütjük, amíg a sajt a tetején megpirul.

 

A végkifejlet:

Tavasszal, nyáron, ősszel és télen fogyasztható.

 

Zenei aláfestés:

Készítése közben a legjobb Peter Murphy és a Nine Inch Nails közös számait hallgatni, egyszerű, mégis nagyszerű, többrétegű dalokat hallhatunk.

Jó étvágyat kívánok!



Oszd meg, ha tetszett!
Facebook! MySpace!
Kapcsolódó írások:
Utolsó frissítés ( 2008. December 30. )
 

Hozzászólások  

# Judit 2008-12-30 19:54
nem szabad éhesen olvasni téged Izz... :-)

A hozzászólás csak regisztrált felhasználóknak engedélyezett!

< Előző   Következő >